بازدید خبر : ١٢٩١
١٨ مرداد ١٣٩۵ | ساعت ١٢:٢۵:٣١
گردهمایی اهالی رسانه بمناسبت روز خبرنگار در لارستان
<

گردهمایی اهالی رسانه بمناسبت روز خبرنگار در لارستان

خبرنگاران لارستان به رسم چند سال گذشته امسال نيز همزمان با روز خبرنگار در ۱۷ مردادماه در سالن شهيد امامي فرمانداري ويژه لارستان گرد هم آمدند. اين مراسم به همت روابط عمومي فرمانداري و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و با همكاري خانه مطبوعات لارستان تدارك ديده شده بود.

آفتاب لارستان : فرزاد قناعت پور اولين سخنران مراسم روز خبرنگار بود. وي ابتدا مختصري از اهداف و عملكرد خانه مطبوعات از زمان راه اندازي تاكنون گفت و «جمع آوري بانك اطلاعاتي فعالان رسانه منطقه»، «برگزاري دوره هاي آموزشي» و «پيگيري مسائل صنفي خبرنگاران» را از اهم آنها عنوان كرد.وي در ادامه ارزش كار شهدا و رسالت خبرنگاري را مشابه دانست و گفت: شهيد يعني «گواه»، گواه بر حقيقت و خبرنگار نيز از منظري گواهي حقيقت مي دهد و تفاوتي با شهيد ندارد. قناعت پور همچنين تاكيد كرد شأن خبرنگار نبايد صرفا به روابط عمومي و خبرنگاري ساده محدود باشد و مسلح بودن به دانش و نگاه انتقادي و جهت دهي شده از ضروريات حرفه خبرنگاري است.

رئيس خانه مطبوعات در پايان سخنان خود تنلگري نيز به مديران و مسئولان زد و گفت: دهان نقد را نبنديد و جامعه را منقبض نكنيد. وي در تاكيد اين عبارتها گفت: مطلعيم كه اهالي رسانه را در همين منطقه گاهي به دليل تاييد يك «كامنت» شكايت مي كنند و به دادگاه مي كشانند.

سرپرست فرمانداري ويژه لارستان به عنوان ميزبان مراسم سخنران بعدي مراسم بود. وي ابتدا ياد و نام شهيدان صارمي و فتوت را گرامي داشت و در ادامه با بيان مقدمه اي در توصيف عصر ارتباطات و فن آوري اطلاعات، اين موضوع را هم تهديد و هم فرصت براي دولت ها و ملت ها عنوان كرد.

مسعود راسخي سپس كار خبرنگاري را از جمله سخت ترين مشاغل توصيف كرد و گفت: حرفه خبرنگاري بسيار سخت و طاقت فرساست و چراكه بايد بتواند از بين اخبار بسيار زياد روزانه اخبار سالم و درست را انتخاب و منتشر كند.

وي همچنين با تاكيد بر ايجاد فضاي بازتر براي رسانه ها در دولت تدبير و اميد افزود: البته رسانه ها موفقيت هاي اين دولت را آنطور كه بايد و شايد منعكس نمي كنند و رئيس جمهور نيز از اين موضوع گله مند هستند.

 
قرائت متني به قلم علي اصغر رفعت حقيقي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان توسط سيدهادي عبدالرحيم زاده بخش بعدي برنامه بود. در ادامه نيز بنا به گفته حميد منشي كه اجراي مراسم را برعهده داشت دقايقي به معرفي و تجليل از شهيد «عبدالرحيم فتوت» شهيد لارستاني شاغل در صدا و سيماي بندرعباس پرداخته شد. در اين بخش ابتدا دخترِ برادر شهيد به نمايندگي از خانواده او به قرائت زندگي نامه و بخشي از وصيت نامه شهيد فتوت پرداخت و در ادامه تريبون در اختيار «حبيب مفتوحي» همرزم شهيد قرار گرفت تا دقايقي از مشخصه هاي اخلاقي شهيد و خاطراتش با وي بگويد. پايان بخش اين قسمت نيز تجليل از خانواده و همرزم شهيد فتوت با اهداي لوح تقدير و هديه به آنها بود.
 
 
 
 
در ادامه مراسم نماينده هر يك از رسانه هاي لارستان فرصتي يافتند تا ديدگاه هاي خود را در حضور ديگر خبرنگاران و مسئولان حاضر در نشست عنوان كنند. ابوالحسن مويدي از نشريه ميلاد لارستان، احمد خضري از نشريه عصر اوز، سعيد دلاور از سايت بيرم كبير، ابراهيم احمدي از نشريه پيام اوز و سايت اوز امروز، اميدعلي معزي از نشريه پسين دهكويه، معصومه نجيب زاده از نشريه درس نامه درخشان، منيره جهان بين از سايت صحبت، محمدرسول اميني از نشريه صحبت نو اوز، عادل پورشمسي از نشريه عصر لارستان، هدايت ساري از نشريه قدمگاه، نماينده سايت لادستان، حسن فراست از خبرگزاري هاي تسنيم و فارس و حميد منشي از سايت آفتاب لارستان، نفراتي بودند كه در اين جلسه به بيان ديدگاه خود پرداختند.
در پايان مراسم نيز از نمايندگان رسانه ها با اهداي تنديس روز خبرنگار در حضور راسخي سرپرست فرمانداري، قناعت پور رئيس خانه مطبوعات، كامجو عضو شوراي شهر لار، كريم فتوت برادر شهيد و مويدي و پيرزاد خبرنگاران پيش كسوت، تجليل شد.
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه