بازدید خبر : ٢۴۵۵
١۶ دي ١٣٩۴ | ساعت ٢٠:١١:١۴
گشایش خانه مطبوعات و دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات در لارستان +(گزارش تصویری)
<

گشایش خانه مطبوعات و دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات در لارستان +(گزارش تصویری)

با حضور معاون مطبوعاتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خانه مطبوعات و همچنین دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات در لارستان گشایش یافت.به گزارش روابط عمومی اداره فرهنګ و ارشاد اسلامی لارستان، صبح روز چهارشنبه 16 دی ماه...

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، صبح روز چهارشنبه 16 دی ماه، در آیینی با حضور صابر سهرابی معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خبرنگاران، سردبیران و پیشکسوتان  و اصحاب  رسانه از حوزه جنوب فارس، خانه مطبوعات و همچنین دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات فارس در لارستان افتتاح شد.
در ابتدای این مراسم سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با بیان روند طی شده از ابتدای اخذ مجوز راه اندازی خانه مطبوعات و همچنین  برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان فارس به میزبانی لارستان،افتتاح این دفتر را نقطه عطفی در پوشش هر چه بهتر و حرفه ای تر حوزه خبر و مطبوعات دانست و بیان داشت در اولین فرصت پیگیری لازم جهت بیمه خبرنگاری و همچنین تخصیص یارانه مطبوعات برای فعالان این حوزه صورت خواهد گرفت.
سپس صابرسهرابی در سخنان خود؛با ابراز خرسندی از ایجاد این دو مرکز در لارستان، اظهار داشت: این شهرستان به لحاظ رسانه و مطبوعات دارای پیشینه‌ای غنی و طولانی‌مدت است و ایجاد خانه مطبوعات در این منطقه به‌ نوعی حق اصحاب رسانه این شهرستان بود. وی با تقدیر از مسئولان لارستان به‌ خاطر تجهیز و استقرار امکانات در خانه مطبوعات تازه تأسیس این شهرستان، افزود: دفتر خانه مطبوعات در  لار به مراتب مجهز تر از  خانه مطبوعات مرکز استان است و  هدف از تشکیل خانه مطبوعات را سامان دادن حوزه رسانه اعم از نشریات مکتوب، سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دانست و تصریح کرد: بیش از 10 سال خانه مطبوعات در استان فارس راه‌اندازی شده است و اینک لار بعنوان اولین شهرستان پس از مرکز استاندارای صاحب چنین امتیازی شده است،که البته در این راه تلاشهای ریاست ارشاد لار ستودنی است.
  سهرابی خاطرنشان کرد: خانه‌های مطبوعات برطرف‌کننده تمام مسائل، مشکلات و تامین نیازهای اصحاب رسانه را با پشتیبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده دارند. وی یکی دیگر از وظائف خانه مطبوعات را راه‌اندازی جشنواره‌ها، برگزاری مراسم روز خبرنگار، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و غیره برشمرد و افزود: خانه مطبوعات مرکزی مناسب برای شناسایی، معرفی و آموزش خبرنگاران است. معاون مطبوعاتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بابیان اینکه کارت‌های شناسایی رسمی از حوزه مرکزی برای خبرنگاران عضو خانه مطبوعات صادر می‌شود، گفت: خانه مطبوعات می‌تواند در بحث بیمه خبرنگاران و پیگیری یارانه نشریات از این طریق اقدام کند. وی با تأکید بر اینکه رسمی‌ترین نهادی که وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ عنوان یک‌ نهاد رسمی می‌شناسد خانه مطبوعات است، تصریح کرد: تمام خدمات و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در حوزه رسانه از طریق خانه مطبوعات انجام می‌شود. سهرابی با اشاره به اینکه خانه مطبوعات لارستان 9 شهرستان جنوب استان فارس را زیر پوشش قرار می‌دهد، ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و همفکری اصحاب رسانه شکلی متفاوت و نو در عرصه رسانه در این خانه رخ دهد. معاون مطبوعاتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین جشنواره مطبوعات استان فارس در لارستان، ادامه داد: با حمایت مسئولان و خبرنگاران می‌توان در سال آینده این جشنواره را در سطح منطقه‌ای و به میزبانی شهر لار برگزار کرد.
در ادامه برنامه های دبیرخانه جشنواره مطبوعات فارس،عصر چهارشنبه نشست خبری و جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه جنوب فارس برگزار گردید.
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
عکاس: کیوان فتحی
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه