بازدید خبر : ۶۵۶
١٢ آبان ١٣٩۵ | ساعت ١٠:١٧:۴٩
"لارستان" میزبان دومین جشنواره مطبوعات فارس
<

"لارستان" میزبان دومین جشنواره مطبوعات فارس

رییس کارگروه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دومین جشنواره مطبوعات فارس امسال در لار برگزار و فراخوان آن تا پایان ماه جاری اعلام خواهد شد؛ وی برگزاری جشنواره مطبوعات منطقه ای و کشوری را نیازمند جدیت و پیگیری مسئولان دانست و گفت: علاوه بر این جدیت، وجود یک دبیرخانه قوی نیز می تواند در دستیابی به این هدف موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان؛رییس کارگروه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان این که جلسات اولیه برگزاری دومین جشنواره مطبوعات لار در این شهرستان برگزار شده است اظهار داشت: با توجه به این که دبیرخانه دائمی جشنواره در لار قرار دارد، نخستین جلسات ارزیابی و برقراری هماهنگی لازم در این شهرستان برگزار و در نتیجه آن، فراخوان جشنواره تنظیم شد که پس از انجام پالایش های مورد نیاز در زمانی کوتاه و نهایتاً تا پایان آبان ماه اعلام می شود.
صابر سهرابی با اشاره به برگزاری نخستین دوره این جشنواره در اسفندماه سال گذشته ابراز داشت: با تجربه ای که از سال قبل به دست آورده ایم تلاش می کنیم دومین دوره را به صورت وسیع تر، با کیفیت تر و حضور حداکثری اصحاب رسانه برگزار کنیم، در عین حال امسال به صورت صد درصد مسایل و مشکلات سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم تسهیلات لازم را برای ایاب و ذهاب و اسکان اصحاب رسانه فراهم کنیم.
 وی در ادامه بیان داشت: با توجه به پیگیری‌ها و سوالاتی که از سوی خبرنگاران و سایر دست اندرکاران رسانه های استان مطرح می‌شود، امیدواریم جشنواره امسال نسبت به پارسال، پر رونق تر و با استقبال بیشتری برگزار شود.
این مسئول فرهنگی استان در پاسخ به این سوال که آیا بخش یا بخش های جدیدی به جشنواره امسال اضافه شده است یا خیر؟ گفت: با توجه به این که امسال سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام گذاری شده، قطعاً موضوع اقتصاد مقاومتی در جشنواره مورد توجه ویژه قرار می گیرد و مباحثی همچون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد به همراه برنامه ملی گفتمان سازی و فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی به عنوان بخش های ویژه در جشنواره گنجانده خواهد شد.
رییس کارگروه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در همین ارتباط افزود: از آن جا که این ٢ حوزه به عنوان حوزه‌های مهم در تبیین اقتصاد مقاومتی مدنظر می باشد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دستگاه همکار با وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان صدا و سیما در این زمینه ها همکاری خواهد کرد.
سهرابی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال برگزاری جشنواره به صورت منطقه ای یا کشوری، ابراز داشت: سیاست وزارت ارشاد پس از راه اندازی سامانه جشنواره های مطبوعات، عمدتاً بر محور جشنواره های استانی است اما اگر یک استان جشنواره خود را به صورتی قابل قبول و با کیفیت برگزار کند می تواند تقاضای برگزاری جشنواره منطقه ای با حضور چند استان همجوار را داشته باشد و به همین منوال چنانچه در بخش منطقه ای نیز جشنواره با کیفیت مطلوب و شرایط مناسب برگزار شود، این امکان پیش بینی شده که جشنواره در آن استان به صورت کشوری برگزار گردد.
وی برگزاری جشنواره مطبوعات منطقه ای و کشوری را نیازمند جدیت و پیگیری مسئولان دانست و گفت: علاوه بر این جدیت، وجود یک دبیرخانه قوی نیز می تواند در دستیابی به این هدف موثر باشد.
این مسئول فرهنگی در خصوص تداوم برگزاری جشنواره مطبوعات در شهرستان لار نیز خاطرنشان کرد: شرط ماندگاری جشنواره مطبوعات در لار، اجرای با کیفیت و قوی جشنواره می‌باشد و در صورتی که این شروط محقق نشود امکان و احتمال انتقال جشنواره به شهری دیگر وجود دارد.
برگزاری دوره تکمیلی روزنامه نگاری در آذرماه
رییس کارگروه مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی ویژه اصحاب رسانه نیز گفت: براساس برنامه ریزی‌ها و رایزنی‌های انجام شده با مرکز مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها قرار است دوره تکمیلی روزنامه نگاری حرفه ای در آذر ماه سال جاری برگزار شود که جزییات بیشتر آن در آینده نزدیک اطلاع رسانی خواهد شد.
سهرابی در همین ارتباط به برگزاری دوره ارزیابی عملکرد مطبوعات و رسانه ها در شهرستان جهرم اشاره کرد و افزود: در این دوره به مباحثی همچون روزنامه نگاری، تاریخ مطبوعات، تولید خبر، صفحه آرایی، مصاحبه خبری، عکس خبری، خبرنویسی پیشرفته، روزنامه نگاری مدرن و خبرنگاری در فضای مجازی پرداخته خواهد شد.
وی حضور اصحاب رسانه، روابط عمومی ها و داوطلبان آزاد در این دوره را امکان پذیر دانست و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، این دوره آموزشی در هفته پایانی آبان در شهرستان جهرم برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا هفدهم آبان ماه از طریق تماس با اداره ارشاد این شهرستان از جزییات ثبت نام این دوره آموزشی کسب اطلاع کنند.
این مسئول فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نمایشگاه مطبوعات تهران نیز اشاره و خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته این جشنواره مورد استقبال بیشتر رسانه‌های استانی و محلی قرار گرفته است
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه