بازدید خبر : ۵٨۴
١٨ مرداد ١٣٩۶ | ساعت ١٢:٣٣:١۵
نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور شادروان محمد رفیع ضیایی در نگارخانه سبز لار گشایش یافت (گزارش تصویری)
<

نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور شادروان محمد رفیع ضیایی در نگارخانه سبز لار گشایش یافت (گزارش تصویری)

به همت انجمن هنرهای تجسمی لار و باهمکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز،نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور هنرمند فقید لارستان محمدرفیع ضیایی از تاریخ 17 الی 19 مرداد ماه در نگارخانه سبز خانه فرهنگ لار دایر می باشد.علاقه مندان به حوزه هنرهای تجسمی بویژه تصویرگری نقاشی و کاریکاتور می توانند در تاریخ مذکور و از ساعت 18 الی 22 از این نمایشگاه بازدید نمایند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان/ نمایشگاه آثار نقاشی و کاریکاتور شادروان محمد رفیع ضیایی با حضور خانواده مرحوم ضیایی ، جمع کثیری از علاقه مندان ، هنرمندان و مسئولان از جمله : راسخی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان،معتمدیان معاون مدیرکل ورییس نهاد کتابخانه ها،مقیمی و جهاندیده اعضای شورای اسلامی شهر،علویه ریاست اداره میراث فرهنگی،قناعت پور رییس پارک علم فن آوری ، حسینی و هاشمی روسای ادارات ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اوز و همچنین اعضای هیئت امنای دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل اوز برگزار گردید.
 
آثار ارائه شده در این نمایشگاه شامل ۳۲ کاریکاتور است که با موضوعات روز دنیا ، پیشتر در نشریات مختلف کشور چاپ گردیده و همچنین ۲۱تابلو نقاشی آبرنگ و رنگ روغن که از سال 13۶۲ تا قبل از درگذشت این هنرمند خلق شده است.

محمدرفیع ضیایی، درسال ۱۳۲۷خورشیدی در شهر اوز لارستان تولد یافت. این هنرمند بیش از ۳۰ سال در مطبوعات ایران فعالیت کرد و آغاز گر پژوهش های نوین در عرصه کاریکاتور ایران بود.

استاد محمدرفیع ضیایی، نیمه شب سوم تیرماه سال ۹۵ بر اثر حمله قلبی در سن ۶۸سالگی در تهران دار فانی را وداع گفت.

عکاس : کیوان فتحی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه