بازدید خبر : ٨٠١
٢۵ مرداد ١٣٩۶ | ساعت ١٢:۴۶:١٨
روایت حبیب مقیمی از مخاطرات زندگی امروز، نماینده لار در جشنواره فجر استان شد(گزارش تصویری)
<

روایت حبیب مقیمی از مخاطرات زندگی امروز، نماینده لار در جشنواره فجر استان شد(گزارش تصویری)

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان/ نمایش " روایت ها حاکی از آن است که ..." به نویسندگی و کارگردانی حبیب مقیمی؛ به عنوان نماینده تئاتر لار در جشنواره فجر استان حضور می یابد.این نمایش پس از ده شب اجرای عمومی در تیرماه گذشته ، در مرحله بازبینی جشنواره فجر استان نیز حضور یافت و اکنون پس از سه سال، نماینده تئاتر لار در این فستیوال می باشد.
با این مقدمه پای صحبت های این هنرمند جوان از چند و چون این نمایش می نشینیم :
 

چه شد که دست به قلم شدید و به نگارش این نمایشنامه پرداختید؟
 
حس کردم در این جامعه اتفاقاتی می افتد که بایستی یک نفر نسبت به این اتفاقات واکنش نشان دهد.همیشه همین گونه است، جریاناتی در جامعه رخ می دهد که متاسفانه هیچ کس هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند، در این مواقع است که پای هنر به میان می آید و هنرمند اگر خود را متعهد به این امور بداند بر خود لازم می داند که واکنش نشان دهد.
 
پس نسبت به این موضوع درگیری ذهنی داشتید؟
 
بله ، شخصا نوعی درگیری فکری و ذهنی نسبت به این مساله داشتم در نهایت به این نتیجه رسیدم که هنر باید جایی خودش را نشان دهند که منجر به تغیر روش در جامعه شود،هنر تحولات بزرگی را در جوامع بزرگ رقم زده و ما نباید این موضوع را دست کم بگیریم.
 
آیا نمایشنامه شما اقتباسی است یا خیر؟
 
نویسنده با توجه به ایده از مواردی که به پرورش موضوع کمک می کند استفاده می نماید. به همین سبب ایده خودم را با بخشی از قصه محمد یعقوبی  در نمایش نامه خشکسالی و دروغ درآمیختم تا به قصه جدیدی برسم.در واقع حرف نهایی ما در این نمایش با حرف محمد یعقوبی متفاوت است  و تنها از بخش هایی از این نمایش نامه در جهت پیشبرد ایده بهره برده ایم.
 
از اجرای عمومی در تیرماه امسال رضایت دارید؟
 
بله،ازاین بابت که اکثرعوامل گروه نوپای برنا برای نخستین بار است که یک اثر نمایشی را به سرانجام می رسانند؛رضایت نسبی دارم اما مطمئننا این اثر خالی از نقص نیست که البته با همفکری دوستان در مرحله رفع نواقص برای حضوری بهتر در جشنواره استانی هستیم.
 
آقای مقیمی، شما با این گروه نوپا و دوستان تازه کارتان پس از گذشت سه سال موفق به اخذ مجوز برای حضور در جشنواره فجر شدید، چه احساسی دارید؟
 
احساس من به تولید یک اثر بر می گردد،من به این نمایش از ان جهت که در آفرینش یک اثر هنری نقش داشته ام بخودی خود دچار شعف درونی هستم و همین برای شخص من کافی است.
 
سخن آخر:
 
این اثر متعلق به همه هنردوستان است و من از نظرات همه آنها بهره برده و می برم و امیدوارم که هرساله شاهد رویش تئاتر لار و رسیدن آن به جایگاه واقعی خود در استان و منطقه باشیم.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه