بازدید خبر : ٣۵۶
۴ شهريور ١٣٩۶ | ساعت ١٣:۴٩:٢۵
اعلام تولیدات فرهنگی و هنری توسط  ریاست اداره ارشاد اسلامی در هفته دولت
<

اعلام تولیدات فرهنگی و هنری توسط ریاست اداره ارشاد اسلامی در هفته دولت

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان/ چهارشنبه گذشته نخستين روز از شهريور ماه 96 ،اصحاب رسانه در دفتر فرماندار ویژه لارستان گرد هم آمدند. در این جلسه علاوه بر فرماندارلارستان و معاونان سیاسی و عمرانی وی ، اهالی مطبوعات و همچنین ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نیز حضور داشتند...
 

جلیل حسني در ابتدا ضمن تشکر از خبرنگاران و لزوم حضور آنان در جامعه  از روبه جلو بودن شهرستان در زمينه هاي گوناگون خبر داد.او از همت دولت در به ثمر رساندن طرح های امسال گفت و اینکه طرح غیر واقعی در لیست گزارش ها وجود ندارد.
در ادامه این نشست سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با بيان اين موضوع که هرساله برنامه هاي عمراني به عنوان طرح هاي دولت مطرح مي شود و به طرح هاي نرم افزاري فرهنگي توجه درخور نمي شود از تولیدات فرهنگی این اداره سخن گفت و بیان داشت: ما در اداره ارشاد حدود 20مجوز جهت تاسيس آموزشگاه،هنرکده و موسسه فرهنگی را صادر کرده ايم و در کمتر از یکسال چندین جشنواره استانی و همچنین برنامه هاي متفاوتي را توليد نموده ايم که اثر آن در ابعاد گوناگون کمتر از راه اندازي پروژه ها ي عمراني نيست. وی ادامه داد: بايستي امور فرهنگي هم در اين راستا مورد توجه ويژه قرار گیرد .وی تاکید داشت کرد که تولیدات فرهنگی و هنری در جامعه ارزشی کمتر از فضاهای فیزیکی و زیربنایی نخواهد داشت.
فرماندار ویژه لارستان در پایان جلسه از همه اهالی رسانه و جریان های سیاسی خواست تا ضمن مشارکت در برنامه های هفته دولت در انعکاس منصفانه آن کوشا باشند.
اهم تولیدات فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به شرح زیر می باشد.
فعال نمودن ده انجمن و ثبت آنها ، اعزام دو گروه هنری به خارج از کشور.
تاسیس گروه خلاق هنری جهت تعامل با بقیه ادارات و نهادها و همچنین تاثیرگذاری در امور شهر .
تاسیس هفت خانه فرهنگ در بخش ها ، جذب حداقل یک میلیار تومان بودجه دولتی.
مشارکت خیرین در کارهای فرهنگی،ساخت مجتمع شهید علیشیری با کمک بیش از یک میلیاردی خیر و اخذ چهارصد میلیون تومان جهت تکمیل آن از وزارتخانه .
جذب سیصد و شصت میلیون بابت تجهیزات این پروژه.دریافت سه زمین دولتی بابت ساخت سه مجتمع فرهنگی .تاسیس و دادن مجوز هفده موسسه فرهنگی هنری در شهرستان .
ارتقاء دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد به جنوب فارس .
تفویض اختیار از سوی اداره کل به شهرستان بعنوان دبیر منطقه جنوب فارس.
برگزاری بیش از بیست کنسرت موسیقی ، برگزاری حدود پنجاه تئاتر صحنه ای و خیابانی.
صدور بیش از پنجاه برنامه فرهنگی شهرستانی ،دایر نمودن خانه مطبوعات بعنوان اولین شهر پس از مرکز استان در لار،اخذ مجوز نمایندگی انجمن سینمای جوانان جنوب فارس.
برگزاری دوازده جشنواره شهرستانی ، منطقه ای و استانی.تاسیس دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات استانی .نمایندگی انجمن سینمای جوان دفتر نمایندگی لارستان.
برگزاری جشنواره سرود رضوی کشوری،حضور پنج باره سه تن از معاونین وزارتخانه به لارستان.
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه