بازدید خبر : ١١۵۵
١٢ شهريور ١٣٩۶ | ساعت ١١:٠۴:٢۴
نمایش "تابلوی آخر" در قالب نوین تئاتر درمانی در سومین شب از جشنواره تئاتر "لاد" بروی صحنه رفت
گزارش تصویری
<

نمایش "تابلوی آخر" در قالب نوین تئاتر درمانی در سومین شب از جشنواره تئاتر "لاد" بروی صحنه رفت

 روابط عمومی دبیرخانه جشنواره تئاتر "لاد" : در گفت و گو با جمشید طاهریان دبیر جشنواره منطقه ای تئاتر " لاد" ، جویای چند و چون نمایش «تابلوی آخر» که در سومین شب از این جشنواره به اجرا درآمد شدیم. وی ماهیت این قالب نوین را چنین بیان داشت ...:
 
 

 در سایکو درام یا همان تئاتر درمانی ؛ شخصیت اصلی نمایش زندگی خود را روایت یا به تصویر می کشد و در واقع نوعی پالایش درون این شخصیت شکل می گیرد . وقتی این شخصیت زندگی خود را می بیند ، به اشتباهات خود پی می برد و تخلیه ای در درون خود انجام می دهد. البته این مساله دال بر این نیست که همگان به یک نتیجه مطلوب برسند زیرا که برخی افراد در برابر این جریان مقاومت می کنند . در واقع هدف از سایکو درام بازگشت فرد به جامعه است ونتیجتا دو شکل اتفاق می افتد : یکی اینکه فشار های روحی روانی برای شخصیت نمایشی کاهش می یابد و دوم اینکه الگویی برای مخاطب خواهد بود. در مجموع سایکودرام به تصویر کشیدن زندگی فرد برای خود فرد است . نمونه بارز سایکو درام ، فیلم بچه های خیابان محصول کشور ایتالیا می باشد.
گروه نمایش دانشگاه آزاد لامرد بعد از یک کارگاه آموزشی که به مدیریت جمشید طاهریان در زمستان 95 برگزار شد ، موفق به شناسایی مجموعه ای از استعداد ها در زمینه هنر تئاتر شد.در این راستا نمایش تابلوی آخر در قالب تئاتر درمانی بعنوان اولین خروجی این کارگاه آموزشی توانست به جشنواره منطقه ای تئاتر لارستان "لاد" راه یابد.
این نمایش به نویسندگی دکتر مهدی پوررضاییان استاد روانشناسی دانشگاه و متخصص تئاتر درمانی، و کارگردانی و بازیگری طیبه اشکنانی نسخه متفاوتی از هنر تئاتر را عرضه داشت.
 
عکاس : هانیه آفرین
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه