بازدید خبر : ٨۶۶
١۶ شهريور ١٣٩۶ | ساعت ١۴:٠٧:۴۶

روابط عمومی دبیرخانه جشنواره : در هفتمین شب ، شاهد ترافیک نمایشی در جریان پانزدهمین جشنواره منتطقه ای تئاتر لارستان "لاد" بودیم . بدین ترتیب و در اولین اجرا ، گروه نمایش دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل اوز ، در ساعت 17 ، نمایش «باران مایه های دختری از جنس من» به نویسندگی امیر لشکری ، کارگردانی شهرام حسین نیا و بازیگری سید موسی احمدی زاده و نیلوفر نوبختی را در محل تماشاخانه استاد جمالی به روی صحنه برد. پس از آن و در دومین اجرا ، نمایش «هوملت» به کارگردانی مجتبی حسینی قیری ، کاری از گروه نمایش شهرستان قیر و کارزین در مجموعه فرهنگی هنری تالار وحدت اجرا شد. این نمایش پذیرفته شده در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر استان فارس می باشد که از بیستم شهریور در شیراز برگزار می شود. گفتنی است در این نمایش دو تن از هنرمندان لارستان به نام های علی کمیلی و صالح شهبازی به هنرنمایی پرداختند.
در سومین اجرا و شاید متفاوت ترین نمایش این جشنواره ؛ «هزار شلاق» به نویسندگی ناصر حبیبیان و کارگردانی جواد عاجلی صحنه متفاوتی از تلاقی تاریخ پیش معاصر ایران ، ادبیات نمایشی ، هنر تئاتر و فرهنگ بومی شهرستان استهبان را به منصه ظهور رساند . "کورنگ " قصه هزار شلاق در قالب اسب راهوار فتحلیخان زند ، دست به دست سلاطین قاجار گشت و روایتگر نابودی آمال و آرزوهای ایران با قتل میرزا تقی خان امیرکبیر ، رواج جهل و خرافه پرستی مردمان تا تجدد روشنگران در عصر مشروطه بود . در این میان تلفیق آیین بومی (چک چکو) که سنت عزاداری ماه محرم این شهرستان است ، با موضوع این نمایشنامه بویژه در صحنه های قتل امیرکبیر جالب توجه بنظر می رسید.
گروه نمایش بچه های بهار از انجمن نمایش استهبان ، پیش از این نیز با نمایش "هزارشلاق" توانسته بودند در جشنواره استانی پسامهر 5 مقام بهترین طراحی صحنه ، بهترین طراحی لباس ، بهترین طراحی پوستر و بروشور و همچنین تقدیر ویژه کارگردانی و بازیگری مرد (رضا صنعتی) را کسب نمایند.
 
نمایش باران مایه های دختری از جنس من . اوز
عکاس : هانیه آفرین
 
 
 
 
 
 
 
نمایش هوملت . قیر و کارزین
عکاس : آرش بنی زمانی
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نمایش هوملت . قیر و کارزین
عکاس : فاطمه بازیار
 
 
 
 
 
 
 
نمایش هزار شلاق . استهبان
عکاس : فاطمه بازیار
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه