بازدید خبر : ۶۶٣
٣٠ شهريور ١٣٩۶ | ساعت ٠٩:۴٨:۵٩

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان / احسان فرنام و عدنان دلخسته ، هر دو از اعضای هیئت مدیره انجمن سینمای جوان دفتر لارستان هستند که مدت 5 دسال است با همکاری اداره محیط زیست لارستان ، همت به ثبت تصویر و ضبط فیلم از گونه های حیات وحش لارستان و جنوب ایران نموده اند.این دو نفر ،تاکنون توانسته اند بخش قابل توجهی از حیوانات و جانوران مناطق حفاظت شده و تالاب های منطقه لارستان را در قاب تصویر ثبت نمایند. به گفته فرنام ، هدف از چنین کاری، تهیه کتاب اطلس جانوران و پرندگان می باشد که با توجه به آماده بودن مفاد این کتاب و البته عدم تخصیص منابع مالی جهت چاپ ، هنوز این کتاب به مرحله چاپ و نشر نرسیده است.
این دو هنرمند و فعال محیط زیست ، سال گذشته با کمک انجمن عکس لار ، نخستین نمایشگاه عکس حیات وحش لارستان را در نگارخانه سبز لار دایر نمودند که خوشبختانه با استقبال عالی مردم و مسئولین مواجه شد و توانستند سهم بسزایی را در آشنایی مردم لار با گونه های حیات وحش منطقه خود ایفا نمایند.
احسان فرنام و عدنان دلخسته ، در کنار عکاسی به کار فیلمسازی و البته تهیه فیلمی از حیات وحش لارستان مشغول هستند که این امر نیز به مانند سایر امورات هنری به دلیل عدم تخصیص بودجه با مشکل مواجه است.
و اما عکس منتخب در فستیوال عکس حیات وحش سوئد ، عکسی است که از منطقه حفاظت شده هرمود لارستان گرفته شده و قبلا نیز در جشنواره دانشجویی عکس حیات وحش ایران توانسته بود مقام دوم را کسب نماید . این عکس درفستیوال عکس سوئد در بخش حیات وحش و با محوریت جاذبه های حیات وحش ایران توانست مقام سوم را کسب نماید.
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه