بازدید خبر : ٣٨٩
٢٢ مهر ١٣٩۶ | ساعت ١٢:٠٢:٢٩
سومین نشست سالانه شورای فرهنگ عمومی لارستان / از ضرورت تاسیس "قرارگاه قرآنی" تا نامزدی "پایتخت کتاب" کشور
<

سومین نشست سالانه شورای فرهنگ عمومی لارستان / از ضرورت تاسیس "قرارگاه قرآنی" تا نامزدی "پایتخت کتاب" کشور

چهارشنبه گذشته ، سومین نشست سالانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لارستان به ریاست امام جمعه و با حضور فرماندار ویژه لارستان ، ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای این شورا در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید ...
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان / در ابتدای این جلسه سید علی اصغر رفعت حقیقی به عنوان  دبیر این شورا ؛ ضمن گرامیداشت هفته ناجا با اهدای گل و  لوح تقدیر به جانشین فرماندهی انتظامی لارستان از زحمات این نیرو تقدیر و تشکر کرد.
وی سپس دستور جلسه را به دو بخش قرارگاه قرآنی و پایتخت کتاب کشور تشریح و ضروریات تاسیس این دو نهاد را بیان نمود . وی گفت : قرارگاه قرآنی به منظور سازماندهی و سیاست گذاری تمامی فعالیت های قرآنی تحت نظارت عالی امام جمعه شهرستان می باشد . وی با اشاره به حضور حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لار و تجلیل از 217 حافظ کل قرآن کریم ، طرح پیشنهادی تقدیمی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر آموزش اصولی از پیش دبستانی تا دانشگاه را تشریح نمود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد افراد فعال در حوزه قرآنی لارستان را چندین برابر شهرستان های همجوار برشمرد که متاسفانه به لحاظ امکانات سخت افزاری و زیر بنایی از کیفیت مناسب برخوردار نیستند.
سید علی اصغر رفعت حقیقی سپس دستورالعمل نامزدی لارستان جهت پایتخت کتاب را بیان داشت . وی با توجه به فعالیت شکل گرفته در امر ترویج کتاب و کتابخوانی ، این فعالیت ها را غیر منسجم دانست و به همین منظور دستورالعمل کلی را در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح نمود تا دستگاه های مربوط نیز با شرح وظایف خود در این موضوع آشنا شوند و شرح جزئیات به جلسات کارگروه های تخصصی محول گردید.
پس از این توضیحات ؛ نمایندگان موسسات و نهاد های قرآنی به شرح فعالیت و کم و کیف دوره های برگزار شده در این زمینه پرداختند.
سپس جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن استقبال از تشکیل قرارگاه قرآنی ، پیشنهاد فراگیر بودن فعالیت های این قرارگاه در سطح بخش ها و روستاهای و تعدد شعب آن در سراسر شهرستان را داد .
حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لار ، آخرین سخنران این نشست بود . وی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، جهت موفقیت قرارگاه قرآنی را مردمی بودن آن دانست . وی با بیان فعالیت های شکل گرفته در زمینه تخصیص زمین و بانی خیر جهت ساخت مجموعه بیان داشت : خصوصی بودن و غیر دولتی بودن این مجموعه شرط مهمی است که بهتر می توان تولید محتوای قرآنی را ایجاد نمود . وی با اشاره به طرح کشوری دارالقرآن که بیش از هشتصد شعبه در سراسر کشور دارد ، پیشنهاد دعوت از مدیر این طرح جهت تاسیس شعب دارالقرآن در لار و الگو سازی این مراکز جهت هویت سازی قرآنی را داد .
پس از آن حاضرین در جلسه پیرامون مباحث مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه