بازدید خبر : ۶۵٨
٢٢ مهر ١٣٩۶ | ساعت ١۴:٠۴:۵٩
دومین جشنواره سالانه "هفته طراحی لارستان" گشایش یافت (گزارش تصویری)
<

دومین جشنواره سالانه "هفته طراحی لارستان" گشایش یافت (گزارش تصویری)

"هفته طراحی لارستان" عنوان جشنواره سالانه ای است که به همت انجمن هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگاه خلاق هنر معاصر به مدیریت واهیک هارتونیان و با حضور اساتید مطرح هنر نقاشی ایران در شهر لار برگزار می گردد ...
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان / شامگاه جمعه 21 مهرماه ، دومین جشنواره سالانه "هفته طراحی لارستان" با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ، تنی چند از مسئولان شهرستان ، هنرمندان و علاقه مندان در محل خانه فرهنگ لار گشایش یافت .
در آیین افتتاحیه این جشنواره ، سید علی اصغر رفعت حقیقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ضمن تقدیر از فعالیت انجمن هنرهای تجسمی لارستان در بسط و گسترش هنر فاخر ، کشف استعداد های پویا و تربیت نیروی انسانی در قالب سایر انجمن ها را امید بخش آینده ای نیک در زمینه فرهنگ و هنر شهرستان دانست .
وی سپس به ارائه گزارشی از جشنواره اول ، چگونگی شکل گیری کارگاه خلاق و برگزاری نمایشگاه آثار نقاشان معاصر ایران در شهرهای لار و شیراز پرداخت . رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان سخنان خود ، نوید دعوت از هنرمندان برجسته تجسمی کشوری و بین المللی ، در سومین جشنواره تحت عنوان جشنواره تجسمی دفاع مقدس در سال آینده را داد.
در میانه این برنامه دکتر بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در تالار استاد جمالی خانه فرهنگ حضور یافت و طی سخنانی از ضرورت نهادینه شدن مباحث اقتصاد هنر و لزوم درآمد زایی هنرمندان از فعالیت های حرفه ای هنری سخن گفت . وی متبلور شدن این مباحث در هنرهای تجسمی را بیش از هنرهای دیگر دانست و بیان داشت : حیات و آینده هنر ، بدون در نظر اقتصاد هنر ممکن نخواهد بود .
پس از پایان این مراسم ، نمایشگاه آثار هنرجویان کارگاه خلاق با موضوعات طراحی ، طراحی رنگ ، نقاشی کولاژ در معرض دید عموم قرار گرفت . گفتنی است این نمایشگاه تا تاریخ 30 مهرماه همه روزه از ساعت 18 الی 21 در نگارخانه سبز لار پذیرای علاقه مندان می باشد.
همچنین کارگاه های آموزشی ویژه این جشنواره همه روزه از ساعت 16 الی 19 توسط مدرسین مدعو برگزار خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه