بازدید خبر : ٢٧٢
٢۶ مهر ١٣٩۶ | ساعت ١٢:٢٠:۴٩
این دوره بهترین دوره مدیریت ارشاد پس از انقلاب است / رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به ارائه عملکرد سه ساله خود پرداخت (1)
<

این دوره بهترین دوره مدیریت ارشاد پس از انقلاب است / رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به ارائه عملکرد سه ساله خود پرداخت (1)

آذرماه سال 1393 بود که حکم ریاست سید علی اصغر رفعت حقیقی بعنوان متولی اول فرهنگ و هنر شهرستان لارستان از سوی دکتر بهزاد مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس صادر شد. اکنون و پس از گذشت قریب به سه سال ، وی در جمع اصحاب رسانه حاضر و ضمن ارائه عملکرد سه ساله خود ، پاسخگوی سوالات آنان نیز شد. در این گزارش قسمت اول این نشست خبری را می خوانید ...
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان / سید علی اصغر رفعت حقیقی ضمن تشکر از همراهی اهالی رسانه و مطبوعات با مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت :  یک مدیر می بایست در هر لحظه و با سعه صدر کامل پاسخگوی افکار عمومی خصوصا اصحاب رسانه باشد و بهمین منظور است که امروز در خدمت شما هستم تا تمامی مسائل در طول این سه سال برای مردم روشن شود . وی شکل گیری این حجم گسترده از فعالیت های فرهنگی را مدیون حضور مداوم هنرمندان و فرهیختگان لارستان و فعالیت های شبانه روزی همکاران خود در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و ضمن تشکر از ادارات و نهاد هایی که در طول این سه سال با این اداره همکاری مستمر داشتند ازعملکرد اندک افرادی که پیوسته باعث و بانی شبهات و انحراف در افکار شهروندان نسبت به فعالیت های فرهنگی می شوند انتقاد کرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره مدیریتی خود را بهترین دوره هم به لحاظ نرم افرازی و هم سخت افزاری در بعد از انقلاب دانست و بیان داشت : اینجانب در این مدت حداقل دو بار با شخص وزیر و سه بار با هرکدام از معاونین وزارتخانه دیدار و پیگیر امور اداری شهرستان بوده ام که این مهم البته با پشتیبانی شخص نماینده و مدیرکل محترم میسر گردید. وی سفرهای متعدد به مرکز کشور را مقدمه ای عالی جهت کسب منافع مادی و معنوی و همچنین امکانات و اختیارات برای لارستان دانست و اهم امور شکل گرفته در مدت ریاست فرهنگ و ارشاد اسلامی را به شرح زیر بیان داشت:
در ابتدای امر و در حالیکه شهر لار بدون سینما به سر می برد ، پیگیر راه اندازی  پنج سینما شدیم . مدت دو سال است که سینما دیجیتال هنر در تالار وحدت لار ، بطور مداوم به اکران فیلم های روز ایران و جهان ( در قالب فعالیت های انجمن سینمای جوان ) مشغول است . انعقاد تفاهم نامه تجهیز و تعمیر سینما آزادی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سپاه ناحیه لارستان ، پیگیری ایجاد سینما دانشگاه اوز و سه سینما در مجتمع منیری که یک سینما کودک و دو سینمای بزرگسال را شامل می شود از مهمترین مباحث شکل گرفته در حوزه سینما است.
در بخش فعالیت های قرآنی ، در سه موضوع به این مهم پرداختیم . اول با حضور حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ ارشاد از 217 حافظ کل قرآن کریم با اهدای لوح و سکه طلا تقدیر بعمل آمد . دوم اختصاص 55 میلیون تومان به شش موسسه قرآنی و 30 میلیون تومان به کانون های فرهنگی هنری مساجد و سوم توزیع تعداد 2000مصحف شریف و 500 نهج البلاغه بین مساجد شهرستان که با سهم استان فارس برابری میکرد از مهمترین فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد در حوزه قرآنی است.
در حوزه کتاب و کتابخوانی مبلغ 200 میلیون تومان بصورت خرید کتاب و غیر مستقیم از طریق بن خرید کتاب و مبلغ 70 میلیون تومان اقدام به تجهیز کتاب خانه های ادارات و مساجد در شهرستان و روستاها شده است . همچنین مبلغ 16 میلیون تومان به مولفان لارستانی ازطرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تعلق گرفته است. در این مدت تمام تلاش بر این بوده است تا مولفان لارستانی از بیشترین بسته حمایتی در زمینه چاپ و نشر آثار خود برخوردار شوند.
قبل از سال 1393 تنها 9 موسسه اعم از کانون های آگهی و تبلیغات و آموزشگاه های هنری داشتیم. در حال حاضر 38 موسسه فعال فرهنگی و هنری زیر مجموعه این اداره هستند و البته مجوز هفت موسسه دیگر نیز در در حال بررسی و اقدام است که این عدد پس از گذشت سه سال به 45 موسسه خواهد رسید . در این سه سال تاکنون مبلغ 30 میلیون توسط دکتر جعفرپور ، 30 میلیون توسط دکتر مریدی و 30 میلیون تومان دیگر از محل درآمد های اداره به گروه های هنری کمک مالی شده است. و این جدا از کمک های مادی دیگری است که در طول سال از طریق در اختیار گذاشتن امکانات و غیره می باشد.
در زمان ریاست اینجانب چندین نهاد در قالب انجمن و یا تشکل صنفی ، برای نخستین بار به بدنه فرهنگ و ارشاد اسلامی ملحق شدند . این اتفاق ، اتفاق ساده ای نیست زیرا که تعداد زیادی از شهرستان ها خواستار جذب این تشکل ها هستند و تنها در صورت  تعدد برنامه و فعالیت در این حوزه است که مجوز این تشکل ها به شهرستان داده می شود . مهمترین این تشکل ها و انجمن های ملحق شده به ارشاد ، خانه مطبوعات فارس دفتر لارستان و انجمن سینمای جوان ایران دفتر نمایندگی لارستان بوده است .
ادامه این گزارش را در قست های بعد بخوانید ...
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه