بازدید خبر : ٨٣١
٧ آذر ١٣٩۶ | ساعت ١١:۴۵:۵٢
دورهمی عکاسان و اهل کتاب لارستان در آخرین شب از نمایشگاه عکس کتاب و کتابخوانی (تصاویر)
<

دورهمی عکاسان و اهل کتاب لارستان در آخرین شب از نمایشگاه عکس کتاب و کتابخوانی (تصاویر)

عکاسان لارستان درآخرین شب از دومین نمایشگاه تخصصی عکس با موضوع کتاب و کتابخوانی ، میزبان جمعی از اهل کتاب و منتقدین فرهنگ و هنر این شهرستان بودند. در این جمع صمیمی راهکارها و چالش های تشویق و ترغیب شهروندان به امر کتابخوانی ، از طریق گونه های هنر عکاسی و تصویر سازی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت ...
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ؛ در ابتدای این نشست محمد معتمدیان معاون مدیرکل و رییس نهاد کتابخانه های لارستان ضمن تقدیر از همراهی هنرمندان عکاس و اعضای هیئت مدیره انجمن عکس لار در برپایی دومین نمایشگاه عکس با موضوع کتاب و کتابخوانی ، سطح کیفی آثار را از منظر بازدیدکنندگان به لحاظ محتوا و فرم ، به مراتب بالاتر و مطلوب تر از نمایشگاه اول دانست و ابراز داشت که این نمایشگاه ، به درخواست اداره کل کتابخانه های فارس در کتابخانه ملی شیراز نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.
پس از آن فرزاد قناعت پور رییس پارک علم و فنآوری لارستان طی سخنانی بحران های موجود در جامعه را به دوشکل بحران های آشکار و خاموش تقسیم کرد و گفت : بحران های خاموش از قبیل مصرف گرایی ، اعتیاد ، طلاق و همچنین سرانه پایین مطالعه می باشد و معتقدم برای خلق یک اثر هنری در این زمینه ها ، بایستی خود هنرمند با این بحران درگیر و به زوایای آن واقف باشد . وی با بیان این پرسش که هنرمندان چقدر به بحران کتاب و مطالعه واقف و درگیر هستند ؟ از زبان میشل فوکو بیان داشت : هنرمند زمانی در رسالت اجتماعی خود و رفع بحران های اجتماع می تواند تاثیرگذار باشد که دغدغه و ناهنجاری های اجتماعی را به خوبی درک کند ، به خودسازی برسد و خلق اثر را برگرفته از ضمیر ناخودآگاه درگیر با بحران به منصه ظهور برساند.
پس از آن حمید منشی از فعلان فرهنگی اجتماعی و مدیرمسئول خبرگزاری آفتاب لارستان به بیان نکاتی در زمینه ترکیب هنرها در یک اثر واحد پرداخت و گفت : در این نمایشگاه از ابزار عکس به شکل خوبی برای انتقال مفهوم استفاده شده است . وی جذابیت تصویر را در امر روزنامه نگاری غیر قابل انکار دانست و ابراز داشت گزارش تصویری که عکاسان به ثبت می رسانند همیشه از بربازدیدترین بخش های یک خبرگزاری بوده است و این موضوع نشان دهنده اوج نگاه بصری شهروندان به یک مقوله اجتماعی است . وی نسل جوان حاضر در این نمایشگاه را نوید بخش رویش نسلی از هنرمندان متعهد در لارستان دانست و در یک انتقاد کلی ، برجستگی و غلبه تکنیک بر اندیشه را از نقاط ضعف برخی آثار راه یافته به این نمایشگاه دانست.
سپس عکاسان و اهل کتاب به بیان نقطه نظرات خود در بسط و توسعه فرهنگ کتابخوانی از طریق مبانی و شاخه های هنری پرداختند . در پایان از طرف معاونت اداره کل و ریاست نهاد کتابخانه های لارستان ، بااهدای لوح تقدیر ، یک جلد کتاب تاریخ معاصر لارستان و اختصاص مبلغ هشتصد هزار ریال به هر اثر ، از شرکت کنندگان در این نمایگاه تقدیر به عمل آمد .
 
 
 
 
 
 
عکاس : محمد پاسیار
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه