بازدید خبر : ۵٣۵
٢٣ آذر ١٣٩۶ | ساعت ١٢:٠٢:۵٣
بررسی راهکارها و چالش های تعلیم و تربیت کودک با حضور مدرس مرکز تخصصی مهدویت
<

بررسی راهکارها و چالش های تعلیم و تربیت کودک با حضور مدرس مرکز تخصصی مهدویت

روز گذشته ، همایشی تحت عنوان "چگونه گلهای بهشتی را تربیت کنیم" به همت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش و موسسه فرهنگی تربیتی فاطمه الزهرا لارستان در مجموعه تالار وحدت این شهر برگزار گردید . در این برنامه که مورد استقبال جمع کثیری از والدین ، مدرسان و مربیان کودک قرار گرفت ، حجت الاسلام دکتر اباذری به عنوان سخنران مدعو از مرکز تخصصی مهدویت قم به ایراد سخن پرداخت ...
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان / در ابتدای این برنامه سید علی اصغر رفعت حقیقی ضمن برشمردن خصائص آفرینش انسان به نقل از شهید بهشتی ؛ داشتن قوه تعقل و اختیار را وجه مشخص آفرینش انسان از دیگر موجودات دانست و بیان داشت : پروسه تربیت کودک ، قبل از به دنیا آمدن فرزند و از تربیت پدر و مادر آغاز می شود ، بنابراین در ابتدای امر همه ما و همه والدین بایستی به تزکیه نفس بر اساس تعالیم دین اسلام همت بگماریم که در نهایت ، اثر آن به تربیت فرزند منتقل خواهد شد و نتیجه آن داشتن مدینه فاضله ای است که مطلوب همه خواهد بود.
سپس عبدالرحیم مقیمی ریاست شورای اسلامی شهرستان لارستان به بیان سخن پرداخت . وی گفت :
در یک بیان کلی به این نتیجه می رسیم که ما ازمنابع صحیح تربیتی برای تعلیم فرزندانمان بخوبی بهره نبردیم و مبانی تربیتی گسترده ای که بویژه در قرآن کریم و روایات معصومین ذکر گردیده را معطل گذاشتیم . مقیمی بیان داشت : خداوند به بهترین شکل مسائل تربیتی را در قرآن کریم بیان نموده ومی طلبد خانواده ها و والدین محترم با اهتمام و کنکاش بیشتری به مسائل تربیتی دینی روی آورند.
پس از آن حجت الاسلام دکتر اباذری به عنوان سخنران اصلی این همایش به بیان دیدگاه های خود مبنی بر تعلیم و تربیت فرزند بر اساس مبانی اسلامی پرداخت و بیان داشت :
اسلام ، مساله تربیت را به ماقبل از تولد فرزند موکول می کند و این مساله از انتخاب همسر شروع می شود. وی گفت بالاترین معیار در انتخاب همسر ، ایمان انسان است . وی سپس نقش والدین در دوران های مختلف تربیت فرزند از انعقاد نطفه تا مراحل بعد را بطور مفصل بیان نمود . پس از اتمام این نشست ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام اباذری و شرکت کنندگان صورت پذیرفت.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه