بازدید خبر : ٧١٠
١۵ بهمن ١٣٩۶ | ساعت ١٢:١٧:٣۴
همزمان با دهه فجر از پیشکسوت سرودهای انقلابی و آیینی لار تجلیل شد
<

همزمان با دهه فجر از پیشکسوت سرودهای انقلابی و آیینی لار تجلیل شد

شب گذشته طی آیینی از سال ها تلاش و کوشش حبیب مفتوحی ، شاعر پیشکسوت سرودهای انقلابی و نوحه های مذهبی در لارستان تجلیل به عمل آمد .
 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی / آیین شب شعر و خاطره والفجر ، با حضور مدیریت حوزه علمیه امام علی ابن ابیطالب (ع) ، معاونت سیاسی فرمانداری ویژه لارستان و جمعی دیگر از مسئولین ، طلاب و شعرای شهرستان لار در سالن اجتماعات حوزه علمیه برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم سه تن از طلاب این حوزه به دو شکل صوت و ترتیل به قرائت سوره فجر و سرایش شعرمذهبی با مضمون تقارن انقلاب با ایام فاطمیه پرداختند که حال و هوای مجلس را آمیخته با معنویت خاصی نمود . پس از آن منصور پدرام از شاعران برجسته شهرستان ، دقایقی را به سرایش شعر های انقلابی خود اختصاص داد . سپس حجت الاسلام جعفری از اساتید حوزه ، به نقل خاطرات خود و حضور در مراسم استقبال از ورود امام خمینی (ره) در دوازده بهمن 57 پرداخت .
در انتهای مراسم ، حبیب مفتوحی شاعر پیشکسوت سرودهای انقلابی و شعر های آیینی ، به خوانش شعر خود به گویش محلی پرداخت که مورد استقبال جمع حاضر قرار گرفت و پس از آن با اهدای لوح تقدیر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بنیاد لارشناسی و حوزه علمیه امام علی ابن ابیطالب (ع) ، از سال ها تلاش و کوشش وی در بسط هنر ارزشی و آیینی تجلیل به عمل آمد.
 
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه