بازدید خبر : ٢٩۵
٢١ مرداد ١٣٩٨ | ساعت ٠١:٠٢:۵١
تاثیر «اقتصاد رسانه» بر «استقلال رسانه»/تاکید بر تشکیل صنف خبرنگاران لارستان
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در دیدار با اصحاب رسانه مطرح کرد‌؛
<

تاثیر «اقتصاد رسانه» بر «استقلال رسانه»/تاکید بر تشکیل صنف خبرنگاران لارستان

به مناسبت روز خبرنگار نشست صمیمی اصحاب رسانه با سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان صبح روز یکشنبه ٢٠ مرداد در محل کتابخانه گنج شایگان لار برگزار شد.

 
 
 
در ابتدای این جلسه «مجید حجتی» سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ضمن تبریک روز خبرنگار به مدیران مسئول،سردبیران و خبرنگاران نشریات و پایگاه های خبری شهرستان اظهار داشت:علاوه بر جلسه تجلیل از خبرنگاران در فرمانداری ویژه لارستان،تصمیم گرفتیم که جلسه صمیمانه تری برای شنیدن دغدغه ها و مشکلات اصحاب رسانه لارستان داشته باشیم.
 
حجتی در ادامه سخنان خود به موضوع اقتصاد رسانه ها اشاره کرد و افزود:بی توجهی به اقتصاد رسانه به استقلال رسانه نیز اثر می گذرد و درمواجهه با مشکلات مالی اکثر رسانه ها یا تعطیل می شوند و یا اینکه برای ادامه حیات رسانه به شخص یا ارگانی وابسته می شوند که متاسفانه این یکی از مشکلات  این روز های نشریات و رسانه ها در کشور است. 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت تشکیل صنف منسجمی از خبرنگاران  لارستان ابراز داشت: اصحاب رسانه هر چند در حوزه نظری و عملکردی متکثرند اما باید در حوزه صنف خود متحد و حامی یکدیگر باشند.
 
وی با بیان اینکه باید هم افزایی در بین رسانه های بخش ها و مرکز شهرستان از جنبه پوشش اخبار و خبر رسانی وجود داشته باشد خاطر نشان کرد:به عنوان مثال در خصوص تصادفات اخیر در جاده های لارستان،اکثر رسانه های لارستان با مطلب مشترکی مطالبه تسریع دو بانده شدن جاده ها را از مسئولان انجام دادند که البته حتما تاثیرات زیادی بر روند پیگیری ها داشته است.
 
در ادامه جلسه نیز مدیران مسئول،سردبیران و خبرنگاران لارستان مسائل و مشکلات و دغدغه های خود را در موضوعات مختلف بیان کردند که سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک با تشکیل جلساتی از نمایندگان مختلف رسانه های لارستان موارد مطرح شده را جامعه عمل بپوشانیم. 
 
در پایان جلسه نیز سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران و عکاسان خبری لارستان تجلیل کرد.
 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه