بازدید خبر : ١۵٠٢
١۶ اسفند ١٣٩۴ | ساعت ١٣:٢١:٣۶
نخستین جشنواره مطبوعات فارس با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد +(گزارش تصویری)
<

نخستین جشنواره مطبوعات فارس با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد +(گزارش تصویری)

 آیین اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات استان فارس با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس، معاون مطبوعاتی اداره کل، معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان،ارباب جراید و اصحاب رسانه سراسر استان فارس صبح روز جمعه ۱۴ اسفند ماه در تالار وحدت شهر لار برگزار شد...

به گزارش واحد روابط عمومی دبیرخانه دائمی جشنواره مطبوعات فارس ؛ صبح روز جمعه آیین اختتامیه نخستین جشنواره مطبوعات فارس در مجموعه فرهنگی تالار وحدت لار برگزار گردید.
ابتدای مراسم سید علی اصغر رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان ضمن تاکید بر جایگاه رسانه و تاثیرگذاری آن در جامعه بیان داشت: بر همین اساس با پیگیری های بعمل آمده تاسیس خانه مطبوعات در لار به سرانجام رسید و روز گذشته نیز انتخابات هیئت مدیره آن برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات خانه مطبوعات برگزاری جشنواره ها است خاطرنشان کرد: قطعا برگزاری جشنواره ها بدون خروجیِ مفید، هزینه دادنِ بیهوده است اما خوشبختانه اهدافی در کنار جشنواره ها اندیشیده شده است که از آن جمله برگزاری کلاس های آموزشی برای ارتقاي سطح کمی و کیفی خبرنگاران می باشد.
وی افزود: پتانسیلی که  جنوب فارس در حوزه رسانه  دارد کم تر از مرکز استان نیست و باید علاقه مندان و استعدادهای جدید کشف  و پرورش یابند و به تاثیرگذاری مطلوب برسد.
رفعت حقیقی با اشاره به پیگیری برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی خبرنگاران ابراز امیدواری کرد که روز نامه نگاران و خبرنگاران حرفه ای در آینده نزدیک دغدغه معیشت نداشته باشند و از شغل شان به عنوان منبع درآمدشان بهره ببرند.

بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در سخنانی با طرح این پرسش که آیا با گسترش فضای مجازی و حوزه انتشار خبر، مطبوعات باقی می ماند؟ گفت: نگرانی در آن دوران که رایانه ها توانستند هنرهایی نظیر تجسمی و خوشنویسی را تسخیر کنند نیز به وجود آمد اما این هنرها ماندند چون در قلم نقاشان و خوشنویسان روح مستتر بود و بی تردید در مطبوعات نیز چنین خواهد بود.

وی با بیان اینکه مطبوعات نیازمند روح و قلم با منبع است بیان داشت: امروزه فضای مجازی همه ذهن و خبر ما را تسخیر کرده است و چون بی منبع است خواندن و شنیدن آن لطفی ندارد، جسارت زمانی است که بنویسیم و پای سخن خود بایستیم.

مریدی در ادامه با تاکید بر اینکه در مطبوعات باید شفاف سخن گفته شود گفت: در فضای رسانه ای باید شفافیت کلام داشته باشیم. یا بگوییم یا نگوییم، نیم بند نگوییم شفاف بنویسیم با حالتی که حرمت گذار باشیم و کیفیت و کمیت را خوب درک کنیم.

علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان نیز در سخنانی اظهار داشت: مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی در جوامع امروزی نقش موثری بر مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارند.

وی با اشاره به اینکه ۶ نشریه و ۴ پایگاه خبری در لارستان در حال فعالیت هستند گفت: این رسانه ها نقش موثری در توسعه مسائل مختلف لارستان دارند.علی پور همچنین تصریح کرد: در صورتی مطبوعات موفق خواهند بود که به منشور اخلاقی و حرفه ای خود پایبند باشند. وی همچنین در پایان، برگزاری چنین جشنواره ها را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی آداب و رسوم منطقه لارستان دانست.

 

پس از آن سیروس رومی طی سخنانی به آسیب شناسی مطبوعات محلی و ارائه راهکار جهت برون رفت از تنگناهای آن پرداخت.

سپس سید هادی عبدالرحیم زاده دبیر اجرایی جشنواره مطبوعات فارس به تشریح چگونگی برگزاری جشنواره ، میزان آثار رسیده و نوع داوری در بخش های مختلف پرداخت.

وی ضمن تقدیر ازتیم برگزار کننده این جشنواره ، امادگی  دبیرخانه جهت برگزاری این جشنواره در مقیاس منطقه ای برای سال آتی را اعلام نمود.

در پایان پس از خوانش بیانیه هیئت داوران،از نفرات برگزیده در بخش های حرفه ای ، پیشنهادی و ویژه با اهدای لوح یادبود ، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

عکاس :  حدیث حافظ زاده

اسامی نفرات برتر به شرح زیر است :

 تیتر:

ا-حسن دهقان از افسانه.2-محسن خلیفه از ستاره فارس.3-حبیب آسوده از صحبت نو

گزارش :

1-لیلا غضنفری از روزنامه سبحان.2-سید غياث الدين ملك حسيني از روزنامه خبر جنوب.3-حسن دهقان از روزنامه افسانه...بخش گزارش ورزشی شهرام ذاکری فرد از روزنامه خبر جنوب

عکس :

1-امین عطایی از عصر مردم.2-حاجیه جعفرزاده از خبرجنوب.3-کیوان فتحی از میلاد لارستان

صفحه آرایی :

1-فتانه روستا از خبرجنوب.2--حمید منشی از بشارت نو

گفتگو :

1-زهرا جعفری از عصر مردم.2-مرتضی فتاح پور از صبح نیریز.3-احسان اکبرپور از افسانه

سرمقاله :

1-اسماعیل عسلی از عصر مردم.2-امین رجبی از نیریزان.3-احمدرضا سهرابی از عصر مردم

خبر :

1-حسن دهقان از افسانه.2-احسان اکبرپور و حسن فراست از افسانه و میلاد.3-احمدرضا سهرابی از عصر مردم

یادداشت :

1-امید علی معزی از پسین دهکویه.2-محمد عسلی از عصر مردم.3-ابراهیم احمدی از عصر اوز

پیشنهادی :

1-محمدرضا نسب عبداللهی از افسانه.2-پارسا بهمنی از خبرجنوب.3-علی محمدی از نشریه پارسه

میراث فرهنگی :

پارسا بهمنی از خبر جنوب

دفاع مقدس:

علی محمدی از پارسه

 

 
اضافه کردن دیدگاه جدید

  

اخبار ویژه